Informační portál o pánských košilích

Jdete na ples a nevíte si rady s výběrem pánské košile?

S Novým rokem přichází tolik očekávaná plesová sezóna. Věděli jste, že od konání prvního veřejného plesu v Česku uběhlo více než 175 let? Za tu dobu došlo k velkým změnám ve vývoji společenského oblečení, hudby, společenských programů i lidí samotných. Jak na plese zazáříte a oslníte svou partnerku?

Plesová sezóna v očích žen a mužů

Jiskra v očích každé ženy se ani po téměř dvě stě letech nezměnila. Je odrazem nadšení z možnosti obléknout si ty nejlepší šaty a doplňky, zajít si ke kadeřníkovi a být hvězdou tanečního sálu. Všední dny nenabízí ženám tolik příležitostí, aby se mohly vžít do role princezen a dopřály si tolik pozornosti.

A co na to pánové? Muži ne vždy sdílejí toto nadšení. Jsou často podrobeni nárokům partnerky, aby byli na slavnostní události dokonale sladěni a pro některé z nich je to noční můrou. Patříte taky mezi muže, kteří se orosí už jen při samotné myšlence na zkoušení nové pánské košile?

Věřte, že pečlivý výběr košile se vám vyplatí. Učiníte svou partnerku šťastnou a také uděláte něco pro sebe. Nepodceňte výběr společenské košile a vstupte do tanečního sálu jako pravý gentleman v dokonale padnoucí košili a obleku. Mějte na mysli, že ženy jsou všímavé a dokáží najít i sebemenší chybičku. Proto nenechte nic náhodě a přečtěte si, jak se vyhnout nejčastějším módním prohřeškům.

Na co se zaměřit při výběru košile na ples

1. Pánské společenské košile jsou různého střihu. Ne každý má konfekční velikost. Neznamená to však, že vám nějaká košile nemůže padnout jako ulitá. Proto si vyhraďte pár minut vašeho času a košili vyzkoušejte.
2. Ke společenskému obleku vybírejte vždy košili s dlouhým rukávem. Rukáv košile by měl přesahovat rukáv saka zhruba o jeden až tři centimetry.
3. Barvu košile a kravaty slaďte s šaty a doplňky vaší partnerky. Každý v sále pak pozná, že patříte k sobě a bude z vás bezchybný pár.
4. Manžetové knoflíčky patří mezi velice oblíbené pánské doplňky. Nebojte se výběru originálních a kreativních knoflíčků. Barva knoflíčků by měla ladit s barvami vašich ostatních kovových doplňků, jako jsou hodinky, prsten či řetízek.

Přečtěte si další tipy, na co nezapomenout při výběru plesového outfitu.

Tip pro vás

Ples je ideální příležitostí, kam si obléknout stylový motýlek. Ten vám dokonale doplní váš společenský oblek i pečlivě vybranou košili. Pokud se chystáte na formální ples, doporučujeme vybírat motýlky decentní černé barvy bez vzoru. V případě méně formálního plesu můžete volit motýlek jiných barev či vzorů.

Víte, že

Tmavé košile jsou vhodné pro večerní události, například na ples?

Světlé košile jsou vhodné pro denní události, například do práce?