Informační portál o pánských košilích

Jdete na svatbu? Neudělejte si ostudu špatným výběrem košile

Přišlo vám pozvání na svatbu a řešíte, co si obléknout? Určitě nechcete dopadnout jako příbuzný neznalý společenské etikety, který si vzal starou zašedlou košili a křiklavou kravatu s obrázky. Mezi ostatními hosty pak působil nevkusně, a ještě pokazil svatební fotky nevěsty a ženicha. Jak se správně obléknout a neudělat si ostudu?

Jakou vybrat barvu košile pro svatebního hosta

Svatba je radostná událost, které je potřeba přizpůsobit barevnost oblečení. K tmavému i světlému obleku zvolte košili a kravatu v jasných pastelových barvách. Oblékněte si společenskou košili v odstínech modré, fialové, růžové a zelené. V těchto barvách budete vypadat vesele a svěže.

Jak zkombinovat barvu košile a kravaty

Je to vcelku jednoduché. Stačí se držet jednoduchých pravidel a neuděláte chybu. Vyberte si barvu, ve které se cítíte dobře. Košili zvolte ve světlejším odstínu a kravatu pak v tmavším odstínu stejné barvy. Můžete se inspirovat například mužem na snímku, který zvolil světle modrou košili a tmavě modrou kravatu. Celkový efekt můžete podpořit kapesníčkem do saka. Vzniklý kontrast v rámci jedné barvy projasní váš vzhled a z vás se stane perfektně oblečený svatební host.

Svatební host barevně sladěný s partnerkouStejné pravidlo uplatníte i při kombinaci více barev. Doporučujeme vždy ladit barvy, které jsou si podobné, aby byl váš celkový vzhled barevně vyvážený. K světle modré košili se například hodí tmavě tyrkysová kravata. Velmi hezky vypadá také světle fialová košile zkombinovaná s tmavě modrou kravatou.

Doporučujeme vyhnout se ostrým, zářivým odstínům červené, žluté nebo oranžové, ve kterých byste působil na okolí agresivním dojmem rozzuřeného býka. Například kombinace sytě červené košile a zářivě žluté kravaty působí tak výrazně, že byste zastínil všechny ostatní hosty, včetně nevěsty a ženicha. Vyvarujte se také kombinaci černé košile a černé či jiné tmavé kravaty, která by vám v tento den dodala spíše smuteční vzhled.

Pokud máte v šatníku světlou kravatu, sáhněte po bílé nebo krémové košili, aby kravata vynikla. Nezapomeňte, že to vše by mělo ladit i spolu s pečlivě vybraným oblekem na svatbu.

Tip pro vás

Bude-li vás na svatbu doprovázet partnerka, slaďte košili a kravatu podle barvy jejích šatů. Takto perfektně sladěni budete tvořit dokonalý pár a ostatní hosté vás budou obdivovat. Vyberte si módní úzkou kravatu přesně k barvě šatů vaší partnerky, která podtrhne váš osobitý styl. Přečtěte si ještě více informací, jak se dokonale sladit s partnerkou.

Chcete se vyhnout i dalším svatebním přešlapům? Podívejte se, jakých prohřešků se nejčastěji dopouštějí svatební hosté.

Příklady outfitu svatebního hosta

Veselým a svěžím dojmem budete působit ve světle růžové košili a růžové kravatě s kapesníčkem do saka. Vyšívaný materiál kravaty a kapesníčku vám dodá nádech luxusu a budete působit velmi slavnostně. Oblíbenou kombinací je světle modrá košile a tmavě modrá kravata. Celý outfit  můžete ozdobit kostkovaným kapesníčkem v barvě kravaty, který vám dodá originální styl.
Svatební host v růžovém outfitu Svatební host v modrém outfitu

Víte, že

Tmavé košile jsou vhodné pro večerní události, například na ples?

Světlé košile jsou vhodné pro denní události, například do práce?