Informační portál o pánských košilích

Jaká je správná barva košile pro ženicha?

Plánujete svatbu a chcete být nejlépe oblečeným mužem na svatbě? Pokud už máte koupený perfektně padnoucí oblek, věnujte stejnou pozornost i výběru vhodné barvy košile pro ženicha. Správná barva vám pomůže vyniknout a podtrhne vaši jedinečnou roli na svatbě. Naopak špatnou volbou košile vám hrozí, že splynete s výzdobou svatební tabule. Jak tedy vybrat správnou barvu svatební košile, aby nikdo neměl pochyby o tom, kdo je na svatbě ženichem?

Podle čeho vybrat barvu košile pro ženicha

Košili pro ženicha vždy vybírejte podle barvy svatebních šatů nevěsty, abyste vypadali jako dokonalý svatební pár. K tradičně bílým svatebním šatům nevěsty byste si měli pořídit bílou společenskou košili. Ta je velmi elegantní a praktická pro jakoukoli společenskou událost i do zaměstnání. V tmavém svatebním obleku vytvoří bílá košile kontrast a zvýrazní mužný vzhled.

V případě svatebních šatů v barvě champagne můžete zvolit košili ve stejném odstínu. Perfektně se sladíte i pomocí doplňků. Nejčastější volbou je svatební kravata nebo kapesníček v barvě champagne. Stylově budete vypadat i ve svatební vestě. Barva champagne působí na košili i doplňcích velmi elegantním a luxusním dojmem.

Nejčastější chyba

Už jste se někdy na svatbě setkali s tím, že je ženich sladěný s barvou výzdoby svatební tabule? Skvěle ladí s ubrousky a talíři, stává se však součástí výzdoby, nedělá to z něj chlapa. Ženich na fotografiích, které se ladí do stejných barev s výzdobou, zanikne v prostředí i mezi ostatními svatebními hosty.

Vyvarujte se této chyby a mějte na paměti, že ženich je na svatbě mužem číslo jedna. Musí tvořit harmonický, sladěný pár se svou nevěstou. Podívejte se na svatební sety tvořené vestou, anglickou kravatou a kapesníčkem do saka, které podtrhnou osobnost ženicha.

Tipy, jak se barevně sladit s nevěstou

Nevěstu v bílých šatech doplní ženich v bílé košili a stříbrné regatě s vestou K nevěstě v champagne šatech se hodí ženich v champagne košili s regatou a vestou Bílé svatební šaty s červenými doplňky doladí ženich bílou košilí a bordó regatou s vestou
Ženich v bílé košili a stříbrné regatě s vestou Ženich v champagne košili s regatou a vestou Ženich v bílé košili a bordó regatě s vestou

Víte, že

Tmavé košile jsou vhodné pro večerní události, například na ples?

Světlé košile jsou vhodné pro denní události, například do práce?