Informační portál o pánských košilích

Košile do tanečních – v jaké košili zaručeně zabodujete?

Chystáte se do tanečních a nevíte si rady s výběrem košile? Přečtěte si, jak správně vybrat košili do tanečních, abyste udělali dojem na svou taneční partnerku i ostatní slečny. Stačí, když se budete držet několika základních pravidel. Výsledek bude rozhodně stát za to.

Proč košile s dlouhým rukávem?

Bílá košile do tanečních s modrou kravatou

Ještě než si začnete vybírat barvu košile do tanečních, nezapomeňte na základní pravidlo. K obleku se nosí vždy košile s dlouhým rukávem. Proč dlouhý rukáv? Zaprvé by vám dle společenské etikety měla manžeta košile vyčnívat z rukávu saka, zadruhé je to pohodlnější. V košili s krátkým rukávem by se vaše ruce dotýkaly podšívky saka, což není úplně příjemné, zvláště pokud se potíte. Dlouhý rukáv bavlněné košile, která je prodyšná a příjemná na omak, je pro vaše pohodlí určitě lepší volbou. Pamatujte na jednoduché pravidlo. Košili s krátkým rukávem volte v horkých letních dnech, když plánujete řídit autobus, jinak si ji ani nepořizujte.

 

Jakou barvu košile zvolit?

Základní barvou košile, která by neměla chybět v šatníku žádného muže, je bezpochyby bílá. Bílou košili dokonale sladíte s kravatou či motýlkem jakékoli barvy. Bílá navíc v lidech podvědomě budí pocit čistoty a pořádku. V bílé košili tak bude působit jako čistotný mladý muž, což každá žena ocení.

Světle fialová košile do tanečních s tmavě fialovým motýlkem Pokud se budete chtít sladit s taneční partnerkou, volte košili v podobném barevném odstínu, jako jsou její šaty. Není to však nutné. Stejně dobře se můžete sladit i pomocí doplňků jako je kravata, motýlek či kapesníček do saka. A když neumíte ladit barvy, tak si nechte poradit. Buď od kamarádky, nebo od odborných poradců ve značkových prodejnách BANDI.

Barevné košile mají také obrovskou výhodu v tom, že je můžete měnit a pokaždé docílíte rozdílného vzhledu. Bílá zůstane stále bílou, i když ji budete mít v několika verzích. Pro taneční se skvěle hodí například odstíny modré, fialové nebo bordó barvy, které budou dokonale ladit s tmavým oblekem.

V každém případě se vyhněte košilím s kostkovaným, károvaným, pruhovaným či jiným výrazným vzorem. Do tanečních jsou vhodné košile bez vzoru nebo s velmi decentním vzorem, který je viditelný jen minimálně.

Stále si nevíte rady s výběrem? Podívejte se na modely společenských košil, které se do tanečních perfektně hodí.

Zapínání rukávů na klasické, nebo manžetové knoflíčky?

 Košile s univerzální manžetou a manžetovými knoflíčky
Pro jednotlivé taneční lekce jsou vhodné jak košile se zapínáním rukávů na klasické knoflíčky, tak košile se zapínáním na manžetové knoflíčky. Ty dodají vašemu vzhledu na osobitosti a budete působit slavnostním dojmem.

Dokonalou volbu představuje košile s univerzální manžetou, díky které můžete rukávy zapínat jak na klasické, tak na manžetové knoflíčky. Místo dvou košil s různým zapínáním vám tak postačí jedna košile s univerzální manžetou. Ušetříte, a navíc si budete moci kdykoli zvolit, zda košili zapnete klasicky, či pomoci manžetových knoflíčků.

Při výběru košile je vhodné věnovat pozornost i typu límečku. Přečtěte si, jak vybrat ten správný typ límce u košile, aby z muže nebyla žirafa nebo široká krabice.

Rady a tipy

Potřebujete poradit i s výběrem obleku, bot, opasku a dalších doplňků, bez kterých se v tanečních neobejdete? Přečtěte si, jak se správně obléknout do tanečních.

Víte, že

Tmavé košile jsou vhodné pro večerní události, například na ples?

Světlé košile jsou vhodné pro denní události, například do práce?