Informační portál o pánských košilích

Košile do tanečních – v jaké košili zaručeně zabodujete?

Chystáte se do tanečních a nevíte si rady s výběrem košile? Přečtěte si, jak správně vybrat košili do tanečních, abyste udělali dojem na svou taneční partnerku i ostatní slečny. Stačí, když se budete držet několika základních pravidel. Výsledek bude rozhodně stát za to.

Proč košile s dlouhým rukávem?

Bílá košile do tanečních s modrou kravatou

Ještě než si začnete vybírat barvu košile do tanečních, nezapomeňte na základní pravidlo. K obleku se nosí vždy košile s dlouhým rukávem. Proč dlouhý rukáv? Zaprvé by vám dle společenské etikety měla manžeta košile vyčnívat z rukávu saka, zadruhé je to pohodlnější. V košili s krátkým rukávem by se vaše ruce dotýkaly podšívky saka, což není úplně příjemné, zvláště pokud se potíte. Dlouhý rukáv bavlněné košile, která je prodyšná a příjemná na omak, je pro vaše pohodlí určitě lepší volbou. Pamatujte na jednoduché pravidlo. Košili s krátkým rukávem volte v horkých letních dnech, když plánujete řídit autobus, jinak si ji ani nepořizujte.

 

Jakou barvu košile zvolit?

Základní barvou košile, která by neměla chybět v šatníku žádného muže, je bezpochyby bílá. Bílou košili dokonale sladíte s kravatou či motýlkem jakékoli barvy. Bílá navíc v lidech podvědomě budí pocit čistoty a pořádku. V bílé košili tak bude působit jako čistotný mladý muž, což každá žena ocení.

Světle fialová košile do tanečních s tmavě fialovým motýlkem Pokud se budete chtít sladit s taneční partnerkou, volte košili v podobném barevném odstínu, jako jsou její šaty. Není to však nutné. Stejně dobře se můžete sladit i pomocí doplňků jako je kravata, motýlek či kapesníček do saka. A když neumíte ladit barvy, tak si nechte poradit. Buď od kamarádky, nebo od odborných poradců ve značkových prodejnách BANDI.

Barevné košile mají také obrovskou výhodu v tom, že je můžete měnit a pokaždé docílíte rozdílného vzhledu. Bílá zůstane stále bílou, i když ji budete mít v několika verzích. Pro taneční se skvěle hodí například odstíny modré, fialové nebo bordó barvy, které budou dokonale ladit s tmavým oblekem.

V každém případě se vyhněte košilím s kostkovaným, károvaným, pruhovaným či jiným výrazným vzorem. Do tanečních jsou vhodné košile bez vzoru nebo s velmi decentním vzorem, který je viditelný jen minimálně.

Stále si nevíte rady s výběrem? Podívejte se na modely společenských košil, které se do tanečních perfektně hodí.

Zapínání rukávů na klasické, nebo manžetové knoflíčky?

 Košile s univerzální manžetou a manžetovými knoflíčky
Pro jednotlivé taneční lekce jsou vhodné jak košile se zapínáním rukávů na klasické knoflíčky, tak košile se zapínáním na manžetové knoflíčky. Ty dodají vašemu vzhledu na osobitosti a budete působit slavnostním dojmem.

Dokonalou volbu představuje košile s univerzální manžetou, díky které můžete rukávy zapínat jak na klasické, tak na manžetové knoflíčky. Místo dvou košil s různým zapínáním vám tak postačí jedna košile s univerzální manžetou. Ušetříte, a navíc si budete moci kdykoli zvolit, zda košili zapnete klasicky, či pomoci manžetových knoflíčků.

Při výběru košile je vhodné věnovat pozornost i typu límečku. Přečtěte si, jak vybrat ten správný typ límce u košile, aby z muže nebyla žirafa nebo široká krabice.

Rady a tipy

Potřebujete poradit i s výběrem obleku, bot, opasku a dalších doplňků, bez kterých se v tanečních neobejdete? Přečtěte si Desatero tipů a triků, jak se správně obléknout do tanečních a oslnit partnerku.

Víte, že

Tmavé košile jsou vhodné pro večerní události, například na ples?

Světlé košile jsou vhodné pro denní události, například do práce?