Informační portál o pánských košilích

Jakou košili vybrat na maturitní ples nebo stužkovací večírek, abyste si netrhli ostudu?

Čeká vás v nadcházejícím období maturitní ples nebo stužkovací večírek? Pak byste měli vědět, jakou košili pro tyto události zvolit, abyste si netrhli ostudu. Přečtěte si pár jednoduchých tipů, jak správně vybrat košili na maturitní ples a stužkovák. Budete vypadat skvěle a uděláte perfektní dojem.

K obleku jedině košili s dlouhým rukávem

Na krátký rukáv zapomeňte. Základní pravidlo říká, že k obleku se nosí vždy košile s dlouhým rukávem. Proč? Jednak to udává společenská etiketa, jednak pro vaše pohodlí. Představte si, že se při tanci zpotíte a podšívka saka se vám začne doslova lepit na kůži rukou. Mnohem příjemnější je mít na sobě kvalitní bavlněnou košili, která je prodyšná a velmi příjemná na dotek.

Jaká košile se hodí na maturitní ples

Bílá košile se zapínáním na manžetové knoflíčkyMaturitní ples je významná společenská událost, která se většinou koná ve velkých sálech, podobně jako jiné formální plesy. Tomu by mělo odpovídat i vaše oblečení.

Některé školy pořádají tematicky zaměřené plesy. V tom případě byste se měli řídit tím, co máte uvedeno na pozvánce. Pokud to není váš případ, je pro vás ideální volbou bílá košile. Bílou košili jednoduše sladíte s jakoukoli barvou kravaty či kapesníčku do saka. Bílá barva navíc navozuje dojem čistoty a pořádku. A kdo by nechtěl, aby jej dámy vnímaly jako čistotného gentlemana.

Pro maturitní ples se perfektně hodí košile, která má rukávy se zapínáním na manžetové knoflíčky. Ty totiž skvěle podtrhnou váš slavnostní vzhled. Volit můžete buď košili s dvojitou manžetou, která se zapíná pouze na manžetové knoflíčky, nebo košili s univerzální manžetou. Ta vám nabídne možnost zapínat košili buď na manžetové knoflíčky, nebo na klasické knoflíky. Díky tomu košili dokonale využijete i pro události, kde by manžetové knoflíčky působily příliš okázale, například k maturitě, k pracovnímu pohovoru nebo ke zkouškám na vysoké škole. Podívejte se, jaké další výhody vám přinese univerzální manžeta.

Jakou košili zvolit na stužkovací večírek

V barevné košili na stužkovacím večírku zabodujete V barevné košili na stužkovacím večírku zabodujeteStužkovací večírek není tak formální jako maturitní ples. Organizují jej sami studenti jedné, nebo více tříd a nejčastěji probíhá v restauraci. Někdy bývá také tematicky zaměřený. Pokud jsou tématem například šedesátá léta, měli byste to při výběru košile zohlednit. Jinak však máte, co se týče volby košile, mnohem volnější ruku.

Jedná se o událost, která se koná v zimním období, proto se pro ni skvěle hodí košile tlumených barev. V košili v bordó, fialové či tmavě modré barvě budete vypadat naprosto skvěle a rozhodně oslníte.

Rada pro vás

Víte, že správná volba oblečení k maturitě vám může pomoci k úspěchu? Dejte si však pozor, ne všechny košile, které se hodí na maturitní ples či stužkovací večírek, se hodí také k maturitní zkoušce. Raději si přečtěte Jednoduché triky pro maturanty, jak si oblečením ulehčit maturitní zkoušky a ujistěte se, že uděláte ten správný dojem.

Víte, že

Tmavé košile jsou vhodné pro večerní události, například na ples?

Světlé košile jsou vhodné pro denní události, například do práce?