Informační portál o pánských košilích

Vyberte si správný střih, aby vám košile perfektně sedla

Máte doma košili, ve které se z nějakého důvodu necítíte dobře? Určitě už jste zažili ten nepříjemný pocit, kdy vás košile příliš stahovala nebo škrtila u krku. Na druhou stranu ani volná a plandající košile nevypadá dobře. Jak vybrat ten správný střih, aby vám košile dokonale seděla?

Základem je rozlišit různé střihy košilí a vybrat takový, který se hodí na vaši postavu. Jen tak zajistíte, že se v košili budete cítit vždy pohodlně. Střihy košil vychází z klasického rovného střihu a rozdělují se do tří hlavních skupin. Názvy jednotlivých střihů se u jednotlivých výrobců mohou lišit, ale základní charakteristika zůstává stejná. Existují i další varianty střihu podle míry vyštíhlení, od mírného projmutí v pasové linii až po vypasované košile přímo na tělo. 

Rovný střih košile Rovný střih

Rovný košilový střih se vyznačuje stejnou šířkou košile v oblasti hrudníku, pasu i boků. Tento volnější střih košile vás nikde příliš neobepíná a nezdůrazňuje nežádoucí proporce. Díky tomu se skvěle hodí pro muže s nekonfekční postavou. Aby košile působila na postavě symetricky, používá se k tomuto střihu košile široký límec. Dokonalého vzhledu dosáhnete doplněním košile o pánskou kravatu klasické šířky. Ta vytvoří velký uzel a límec působivě vyplní.

Mírně vyštíhlený střih košile Mírně vyštíhlený střih

Pro tento střih je typické mírné vyštíhlení v oblasti pasu a boků. Košile takového střihu bude nejlépe sedět mužům, kteří mají typickou konfekční postavu. Střih nechá vyniknout linii postavy a zároveň Vám pomůže skrýt i drobné nedokonalosti postavy, jako je například menší bříško. Vyhodou je, že i když je košile mírně projmutá, rozhodně Vás nebude omezovat v pohybu nebo škrtit. Podívejte se na široký výběr pánských košil v mírně vyštíheném střihu.

Vyštíhlený střih košile Vyštíhlený střih

Tento střih je také označován jako SLIM a vyznačuje se vyštíhlením košile v oblasti pasu, boků a rukávů. Díky záševkům na zadním díle košile hezky vynikne mužská postava. Máte-li štíhlou nebo atletickou postavu, jsou vyštíhlené pánské košile pro vás tou pravou volbou. Střihu košile je většinou přizpůsoben i úzký límec. Doplňte košili úzkou SLIM kravatou, která je nyní velmi oblíbená.

Víte, že

Tmavé košile jsou vhodné pro večerní události, například na ples?

Světlé košile jsou vhodné pro denní události, například do práce?