Informační portál o pánských košilích

Manžetové knoflíčky k obleku do práce? Pozor, abyste si neuškodili

Mnoho lidí se ptá, zda si mohou vzít manžetové knoflíčky k obleku i do práce. Odpověď je jednoduchá. Mohou, ale je potřeba věnovat zvýšenou pozornost při jejich výběru. Jak si vybrat manžetové knoflíčky, abyste si neuškodili se dozvíte níže.

Je potřeba si uvědomit, že manžetové knoflíčky byly ještě v minulých stoletích určené zejména lidem z vyšších vrstev. Lidé se jimi rádi odlišovali od ostatních a dávali na odiv své společenské postavení. Jejich historie je bohatá a sahá až do středověku. Pokud chcete vědět, kdy vzniklo pojmenování „manžetový knoflíček“, tak doporučujeme článek, který se věnuje jejich historii – Manžetové knoflíčky – doplněk skutečného gentlemana. Dnes si tento doplněk může na ples nebo svatbu vzít prakticky kdokoli. Jsou cenově dostupné a při jejich výběru můžete být kreativní. Pro pracovní prostředí však platí jiná pravidla. Jaké manžetové knoflíčky vám v zaměstnání pomohou a čemu se naopak v pracovním prostředí vyvarovat?

Pro jaké profese jsou manžetové knoflíčky vhodné

Manžetové knoflíčky do zaměstnání doporučuje společenská etiketa lidem, kteří zastávají vysoké pracovní pozice. Jsou skvělou volbou, pokud jste manažerem firmy, jejím ředitelem či jiným vysoce postaveným zaměstnancem. Budete díky nim vypadat sebevědomě, odlišíte se od vašich podřízených a přidají vám na důležitosti a respektu.

Pokud zastáváte ve firmě nižší pozici, pracujete na úřadu a podobně, manžetové knoflíčky budou na ostatní působit spíše negativně. Je totiž možné, že budete působit až moc okázale. U šéfa firmy je žádoucí se odlišovat, vyzařovat důležitost a respekt, u níže postavených zaměstnanců rozhodně ne. Pozor na obchodní jednání! Tam se manžetové knoflíčky vyloženě nehodí. Pokud chcete udělat obchod a vydělat peníze, tak byste neměli vystavovat na odiv luxus. Váš protějšek pak může lehce nabýt dojmu, že na něm chcete vydělat.

Jaké manžetové knoflíčky vybrat

Stejně jako u obleků do zaměstnání, i u manžetových knoflíčků platí, že byste se měli vyvarovat lesku a volit mat. Pokud nevíte, proč se do práce nehodí lesklý oblek, čtěte více v článku – Neznalost pravidel oblékání muže v zaměstnání ničí. Matné knoflíčky působí decentně, elegantně a skvěle doplní váš oblek. Pravidla decentnosti se držte i při výběru vzoru na knoflíčcích. Vyvarujte se příliš výrazným vzorům. Takové se hodí pro společenské události, jako je například firemní večírek.

Barvu knoflíčků vybírejte podle kovových doplňků vašeho outfitu. Pokud máte opasek se stříbrnou přezkou a stříbrné hodinky, zvolte stříbrné manžetové knoflíčky. V případě, že vaše šperky budou zlaté, zvolte manžetové knoflíčky ve stejné barvě.

Vzor na manžetových knoflíčcích doporučujeme ladit se zbytkem vašeho oděvu. Pokud si obléknete tmavý oblek, uvážete červenou kravatu a na ruku nasadíte stříbrné hodinky, jsou ideální volbou stříbrné manžetové knoflíčky s červenými ozdobnými prvky. Skvěle vám budou ladit i stříbrné knoflíčky s černým dekorem nebo s decentním rytým vzorem.

Nevíte jaké manžetové knoflíčky jsou aktuálně moderní a chcete pomoci s výběrem? Podívejte se na odkaz – Manžetové knoflíčky BANDI – elegantní doplněk pro váš luxusní vzhled.

Rada pro vás

Už se nemusíte obávat toho, že si pořídíte košili na manžetové knoflíčky (košili s dvojitou manžetou) a nevyužijete ji tak často, jako košili klasickou. Pořiďte si košili s univerzální manžetou a můžete se každé ráno rozhodnout, zda zrovna dnes máte náladu na manžetové knoflíčky nebo na klasiku.

Víte, že

Tmavé košile jsou vhodné pro večerní události, například na ples?

Světlé košile jsou vhodné pro denní události, například do práce?