Informační portál o pánských košilích

Jak může barva košile ovlivnit váš úspěch v zaměstnání

Také máte pocit, že děláte v práci všechno správně a dobře, vašemu šéfovi to však nestačí? Problém může být ve výběru vašeho oblečení do zaměstnání. Právě oblečením zanecháváte dojem u ostatních lidí. Podívejte se na příklad jednoho manažera, Josefa. Ten poctivě dodržoval firemní dress code a denně chodil v obleku, košili a kravatě. Jenže vypadal, že chodí stále v tom samém. Proč ovlivňuje barva košile do zaměstnání váš úspěch a jak se vyvarujete Josefových chyb?

Proč denně střídat barvy košil do zaměstnání

Manažer Josef denně nosil černý oblek, bílou košili a střídal podobné barvy kravat. Každý den tak vypadal stejně. Přesto, že mu ve skříni visela spousta bílých košil a vždy chodil do práce v čistém oblečení, jeho oděv vypadal jednotvárně. Nošení stejné barvy košile totiž vytvořilo na okolí dojem, že nosil jen jednu a tu samou. A tak se kolegové začali Josefovi vyhýbat.

Nemyslete si, že si váš šéf oblečení nevšímá, právě naopak. Hodnotí vás podle toho, jak na něj působíte. Josefův šéf si o něm myslel, že není čistotný. A domníval se, že pokud někdo nemá pořádek doma, nemůže mít pořádek ani na pracovišti. Takový zaměstnanec přece nemůže reprezentovat firmu. Kvůli tomu může Josef na povýšení nebo zvýšení mzdy zapomenout.

Jaké je řešení? Denně střídejte barvy vašeho oblečení. Říkáte si, že nemáte desetitisíce na pořízení několika obleků? To vůbec nevadí. Nemusíte mít více obleků, abyste každý den vypadali jinak. Pokud jeden den zkombinujete oblek s košilí a kravatou v modročervených barvách a druhý den zvolíte šedobílou barevnou kombinaci, změníte tím celý vzhled. Nevíte, jakou kravatu zvolit do zaměstnání, abyste si neuškodili? Podívejte se, jak vybrat kravatu do zaměstnání.

Příklady vhodných pracovních outfitů do zaměstnání

Inspirujte se příklady outfitů vhodných k dennímu nošení do zaměstnání. Přesvědčte se sami, jak barva košile do zaměstnání ovlivňuje váš celkový vzhled. Oblékněte se správně a budete na okolí působit dojmem profesionála, který své práci rozumí.

Příklad outfitu se světle modrou košilí Příklad outfitu s manažerskou košilí Příklad outfitu s šedou košilí
Příklad outfitu se světle modrou košilí Příklad outfitu s manažerskou košilí        Příklad outfitu s šedou košilí 

Jaké jsou ideální barvy košil do zaměstnání

Nejdůležitější zásadou je střídat barvy košil, protože právě košile vytvářejí váš celkový vzhled. Díky nim budete vypadat, že máte každý den naprosto jiný outfit.

Barevné košile vám přináší i jiné výhody. V syté barvě budete vypadat mladší a stylovější. Navíc syté barvy jako je červená, modrá nebo fialová jsou znakem sebevědomého muže. V košili pastelové barvy budete vypadat elegantně. Kombinací světlé košile s tmavým oblekem pak vznikne barevný kontrast, který vás zvýrazní a dodá na respektu.

Pokud nejste na barvy, nevadí. Vyberte si košili se vzorem. Stačí zvolit například bílou košili s tenkým černým proužkem či kostkou. To oživí váš vzhled stejně jako barevná košile a horizontální pruhy vás navíc opticky zeštíhlí.

Každý manažer by měl mít ve svém šatníku alespoň jednu manažerskou košili. Ta je barevná a od ostatních košil se odlišuje bílým límečkem a manžetami, proto ji spolehlivě poznáte.

Tip pro vás

To, jak působíte na vašeho šéfa, může výrazně ovlivnit váš úspěch v práci a také vaše odměny. Oblečení je součástí vaší profese. Chcete být profesionál? Oblékejte se jako profesionál. Prohlédněte si košile do zaměstnání, ve kterých budete o krok blíže k úspěchu a doplňte je vhodnou kravatou.

Víte, že

Tmavé košile jsou vhodné pro večerní události, například na ples?

Světlé košile jsou vhodné pro denní události, například do práce?