Informační portál o pánských košilích

Dress code Business Formal – vykročte vstříc pracovním úspěchům

Co si obléknout pro dress code Business Formal?Pracujete například jako manažer, bankéř nebo právník a máte předepsaný dress code Business Formal? Tento nejformálnější styl pracovního oděvu skvěle podtrhne váš profesionální vzhled. Přečtěte si, jak se obléknout, abyste udělali správný dojem na vaše klienty, obchodní partnery i nadřízené.

Bez čeho se váš pracovní outfit neobejde?

Ideální outfit pro Business Formal Ideální outfit pro Business FormalZákladem je vždy oblek. Při jeho výběru dbejte na to, aby byl tmavý. Budete v něm působit profesionálně. Můžete zvolit černý oblek, ale nabízí se také tmavě modrá nebo tmavě šedá barva. Rozhodně se vyvarujte lesklých materiálů. V těch byste působili příliš okázale a mohli byste snadno přijít o prémie i výhodně uzavřený obchod. Podívejte se na ideální obleky do práce.

Na pozicích, které vyžadují Business Formal dress code, oblek nenahrazujte ani kombinací volnočasových kalhot a saka. Přestože v tomto outfitu můžete působit velmi elegantně, do profesionálního prostředí s formálním dress codem nepatří.

Oblek doplňte světlou košilí. Ideální volbou je bílá, ve které budete působit důvěryhodně. Chybu však neuděláte ani s krémovou nebo světle modrou. Skvělý dojem uděláte i v košili s decentním vzorem, například s jemným proužkem. Výrazných barev i vzorů se raději vyvarujte. Prohlédněte si elegantní košile do práce.

Čím byste měli outfit doplnit?

U formálního oblečení se bez kravaty neobejdete. Ta by neměla být lesklá ani příliš extravagantní. Vhodná je například kravata s diagonálním pruhem. Pokud jdete na své první obchodní jednání, doporučujeme červenou kravatu. Přečtěte si, jaké výhody vám přinese.

Důležitou součástí outfitu je také obuv. Do zaměstnání s předepsaným formálním stylem vyberte matné kožené šněrovací boty. Nezapomeňte, že podle pravidel společenské etikety byste měli sladit barvu bot a opasku.

Víte, že

Tmavé košile jsou vhodné pro večerní události, například na ples?

Světlé košile jsou vhodné pro denní události, například do práce?