Informační portál o pánských košilích

Dress code Business Formal – vykročte vstříc pracovním úspěchům

Co si obléknout pro dress code Business Formal?Pracujete například jako manažer, bankéř nebo právník a máte předepsaný dress code Business Formal? Tento nejformálnější styl pracovního oděvu skvěle podtrhne váš profesionální vzhled. Přečtěte si, jak se obléknout, abyste udělali správný dojem na vaše klienty, obchodní partnery i nadřízené.

Bez čeho se váš pracovní outfit neobejde?

Ideální outfit pro Business FormalZákladem je vždy oblek. Při jeho výběru dbejte na to, aby byl tmavý. Budete v něm působit profesionálně. Můžete zvolit černý oblek, ale nabízí se také tmavě modrá nebo tmavě šedá barva. Rozhodně se vyvarujte lesklých materiálů. V těch byste působili příliš okázale a mohli byste snadno přijít o prémie i výhodně uzavřený obchod. Podívejte se na ideální obleky do práce.

Na pozicích, které vyžadují Business Formal dress code, oblek nenahrazujte ani kombinací volnočasových kalhot a saka. Přestože v tomto outfitu můžete působit velmi elegantně, do profesionálního prostředí s formálním dress codem nepatří.

Oblek doplňte světlou košilí. Ideální volbou je bílá, ve které budete působit důvěryhodně. Chybu však neuděláte ani s krémovou nebo světle modrou. Skvělý dojem uděláte i v košili s decentním vzorem, například s jemným proužkem. Výrazných barev i vzorů se raději vyvarujte. Prohlédněte si elegantní košile do práce.

Čím byste měli outfit doplnit?

U formálního oblečení se bez kravaty neobejdete. Ta by neměla být lesklá ani příliš extravagantní. Vhodná je například kravata s diagonálním pruhem. Pokud jdete na své první obchodní jednání, doporučujeme červenou kravatu. Přečtěte si, jaké výhody vám přinese.

Důležitou součástí outfitu je také obuv. Do zaměstnání s předepsaným formálním stylem vyberte matné kožené šněrovací boty. Nezapomeňte, že podle pravidel společenské etikety byste měli sladit barvu bot a opasku.

Přečtěte si ještě další tipy na ideální outfit do práce.

Víte, že

Tmavé košile jsou vhodné pro večerní události, například na ples?

Světlé košile jsou vhodné pro denní události, například do práce?